Czy w tej sytuacji zatrzymanie przy prawej krawędzi jezdni jest dozwolone? 2 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Zatrzymanie przy lewej krawędzi jezdni jest zabronione, chyba że jest to droga jednokierunkowa lub o małym ruchu.

Zatrzymanie pojazdu przy lewej krawędzi jezdni jest zabronione, chyba że jest to droga jednokierunkowa lub o małym ruchu. Zgodnie z Art. 46 przepisów ruchu drogowego, zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscach i w warunkach, w których pojazd jest z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. Jednak Art. 49 określa sytuacje, w których zatrzymanie pojazdu jest zabronione, takie jak na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu, na jezdni przy jej lewej krawędzi (z wyjątkiem drogi jednokierunkowej lub jezdni dwukierunkowej o małym ruchu), na drodze dla pieszych i rowerów, itp.

Zatrzymywanie pojazdu przy lewej krawędzi jezdni jest zabronione, jednak istnieją wyjątki, takie jak droga jednokierunkowa lub jezdnia z małym ruchem. Przepisy ruchu drogowego nakazują zatrzymać pojazd w miejscach, gdzie jest widoczny dla innych kierujących i nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu. Możemy się tam zatrzymać, gdzie zasady ruchu na to pozwalają. Zatrzymanie na przejeździe kolejowym, na przejściu dla pieszych lub na skrzyżowaniu jest zakazane. Jezdnia zwężająca się z jedno- na dwukierunkową nie daje nam prawa do zatrzymania przy jej lewej krawędzi. Również na jezdni przy jej lewej krawędzi nie jesteśmy uprawnieni do zatrzymywania się, lecz są pewne wyjątki. Jednym z nich jest chociażby droga jednokierunkowa.

  Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. (Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602, z późn. zm.)

  49

  brak treści

  Źródło pytania: Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. (Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602, z późn. zm.)

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10251
  Treść pytaniaCzy w tej sytuacji zatrzymanie przy prawej krawędzi jezdni jest dozwolone?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź n
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:1_1502ztV.mp4
  Wartość punktowa:2

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy w tej sytuacji zatrzymanie przy prawej krawędzi jezdni jest dozwolone?

  Wersja angielska:

  In this situation, is it permitted to stop at the right edge of the roadway?

  Wersja niemiecka:

  Ist in der Situation das Anhalten am rechten Fahrbahnrand erlaubt?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.