Jakie dokumenty masz obowiązek mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu, gdy na terytorium Rzeczypospolitej kierujesz pojazdem, który jest zarejestrowany za granicą?

Jakie dokumenty masz obowiązek mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu, gdy na terytorium Rzeczypospolitej kierujesz pojazdem, który jest zarejestrowany za granicą? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Kierujący pojazdem zarejestrowanym za granicą jest obowiązany mieć przy sobie dokumenty potwierdzające dopuszczenie pojazdu do ruchu oraz umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie.

Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem zarejestrowanym za granicą, który uczestniczy w ruchu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, musi posiadać przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu pewne dokumenty. Należy do nich dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu, czyli dowód rejestracyjny, oraz dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, tak zwane OC. W przypadku braku umowy ubezpieczenia lub dowodu opłacenia składki za to ubezpieczenie, możliwe jest także przekazanie dokumentu potwierdzającego opłatę skarbową jako alternatywnej formy udokumentowania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W razie kontroli drogowej, kierowca powinien mieć te dokumenty przy sobie i gotowe do okazania.

Przy kierowaniu pojazdem zarejestrowanym za granicą na terytorium Polski, kierujący musi mieć przy sobie do okazania na żądanie organu publicznego dokumenty stwierdzające dopuszczenie pojazdu do ruchu oraz umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. Dokument potwierdzający opłatę skarbową może być alternatywnym dowodem na posiadanie ubezpieczenia.

  Ustawa PRD Dz.U. z 2020 roku poz.110 oraz poz. 1517 z 2020 r art.38 ust.2

  Nie ma dużego związku.Małe znaczenie dla BRD

  O wiedzę dotyczącą braku obowiązku posiadania przy sobie oraz okazywania uprawnionym organom podczas kontroli na drodze dowodu rejestracyjnego

  Źródło pytania: Ustawa PRD Dz.U. z 2020 roku poz.110 oraz poz. 1517 z 2020 r art.38 ust.2

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B, B1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10890
  Treść pytaniaJakie dokumenty masz obowiązek mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu, gdy na terytorium Rzeczypospolitej kierujesz pojazdem, który jest zarejestrowany za granicą?
  Odpowiedź A:Dowód własności pojazdu.
  Odpowiedź B: Dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu.
  Odpowiedź C:Dokument potwierdzający opłatę skarbową.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź b
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B, B1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Jakie dokumenty masz obowiązek mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu, gdy na terytorium Rzeczypospolitej kierujesz pojazdem, który jest zarejestrowany za granicą?

  Wersja angielska:

  What documents are you obliged to carry with you and present at the request of a competent authority when driving a vehicle registered abroad in the territory of the Republic of Poland?

  Wersja niemiecka:

  Welche Dokumente sollen Sie mitführen und auf Verlangen eines berechtigten Organs während einer Verkehrskontrolle vorzeigen, falls Sie in Polen ein im Ausland zugelassenes Fahrzeug fahren?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.