Na jak długo pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h uprawnia do kierowania pojazdem?

Na jak długo pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h uprawnia do kierowania pojazdem? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h uprawnia do kierowania pojazdem przez okres 24 godzin od chwili zatrzymania.

W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, osoba kontrolowana może otrzymać pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy. To pokwitowanie uprawnia ją do kontynuowania jazdy przez okres 24 godzin od chwili zatrzymania. Po upływie tego czasu, prawo jazdy zostanie skonfiskowane, a osoba będzie musiała odebrać je w odpowiednim urzędzie. Regulacja ta ma na celu egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i zwiększania bezpieczeństwa na drogach.

Jeśli przekroczysz dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, otrzymasz pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy. To pokwitowanie uprawnia cię do kontynuowania jazdy przez 24 godziny od momentu zatrzymania. Warto pamiętać, że po tym czasie prawo jazdy zostanie skonfiskowane i będziesz musiał je odebrać w odpowiednim urzędzie. Ta regulacja ma na celu zapewnienie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

  Dz. U. z 2020 poz. 1517. Art.135 ust.1. pkt.2) lit.a); ust. 5.; ust.6

  przepisy dot. zatrzymania prawa jazdy

  sposób zatrzymania prawa jazdy

  Źródło pytania: Dz. U. z 2020 poz. 1517. Art.135 ust.1. pkt.2) lit.a); ust. 5.; ust.6

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid11018
  Treść pytaniaNa jak długo pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h uprawnia do kierowania pojazdem?
  Odpowiedź A:Przez okres 24 godzin od chwili zatrzymania prawa jazdy.
  Odpowiedź B: Przez okres 7 dni od chwili zatrzymania prawa jazdy.
  Odpowiedź C:Przez okres 72 godzin od chwili zatrzymania prawa jazdy.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź a
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Na jak długo pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h uprawnia do kierowania pojazdem?

  Wersja angielska:

  For how long does a driving licence retention receipt for exceeding the speed limit in a built-up area by more than 50 km/h entitle one to drive?

  Wersja niemiecka:

  Für wie lange berechtigt die Einbehaltsquittung eines Führerscheins für die Überschreitung der zulässigen Höchstgeschwindigkeit in geschlossener Ortschaft um mehr als 50 km/h zur Führung eines Fahrzeugs?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.