Czy posiadając prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, masz prawo kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3?

Czy posiadając prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, masz prawo kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3? 1 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Posiadając prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, ma się prawo kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3.

Posiadając prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat, można kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3, o mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg wyłącznie na terenie Polski. Taka możliwość wynika z odpowiedniego wpisu w prawie jazdy oraz zdanego dodatkowego egzaminu praktycznego. Poza Polską nie ma takiego uprawnienia dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B.

Posiadając prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, masz prawo kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3. Jest to możliwe po zdaniu dodatkowego egzaminu praktycznego i posiadaniu odpowiedniego wpisu w prawie jazdy. Jednak takie uprawnienie obowiązuje jedynie na terenie Polski.

  art. 6 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 600 ze zm.)

   1. art6ust3pkt4ustawyzdnia5stycznia2011rokierującychpojazdamitekstjednolitydzuz2014rpoz600

  Obowiązki właściciela/posiadacza pojazdu, ubezpieczenia, wymagane dokumenty

  Źródło pytania: art. 6 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 600 ze zm.)

  Podstawa prawna: art6ust3pkt4ustawyzdnia5stycznia2011rokierującychpojazdamitekstjednolitydzuz2014rpoz600

  Twoje postępy w nauce:

  Wkrótce tutaj pojawią się Twoje postępy w nauce.

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10091
  Treść pytaniaCzy posiadając prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, masz prawo kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3?
  Odpowiedź A:Tak.
  Odpowiedź B: Nie.
  Odpowiedź C:Tak, pod warunkiem jazdy z maksymalną prędkością 30 km/h.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź a
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:Slajd9024_cen_1024x576.png
  Wartość punktowa:1

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy posiadając prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, masz prawo kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3?

  Wersja angielska:

  You are a driving licence - cat. B holder for at least three years. Are you permitted to ride a motorcycle with a cylinder capacity not greater than 125 cm3?

  Wersja niemiecka:

  Darf man mit dem Führerschein Klasse B, den man seit mindestens 3 Jahren besitzt, ein Motorrad mit dem Hubraum bis 125 m3 fahren?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.