Czy w tej sytuacji znak "ustąp pierwszeństwa" ustawiony przed skrzyżowaniem ma zastosowanie? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Odpowiedź nie, ponieważ w tej sytuacji znak "ustąp pierwszeństwa" nie ma zastosowania. Hierarchia ważności określa, że najważniejszą zasadą przy ustalaniu pierwszeństwa na drodze jest osoba kierująca ruchem. Jeżeli na skrzyżowaniu nie ma osoby kierującej ruchem ani sygnalizacji świetlnej, kolejnym elementem hierarchii są znaki drogowe - zarówno pionowe, jak i poziome. Jeśli znak "ustąp pierwszeństwa" jest ustawiony przed skrzyżowaniem, oznacza to, że kierujący pojazdem powinien ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu. Jednak w tej sytuacji nie ma konkretnych danych, które pozwoliłyby stwierdzić, czy istnieją inni uczestnicy ruchu, którzy mają pierwszeństwo przejazdu. W związku z tym, w tej sytuacji znak "ustąp pierwszeństwa" nie ma zastosowania, ponieważ nie ma informacji o innych uczestnikach ruchu, którzy byliby uprawnieni do pierwszeństwa przejazdu.

Znak "ustąp pierwszeństwa" nie ma zastosowania w tej sytuacji.

W tej sytuacji znak "ustąp pierwszeństwa" nie ma zastosowania, ponieważ istnieje hierarchia ważności w przepisach ruchu drogowego. Kierujący ruchem ma pierwszeństwo, następnie sygnalizacja świetlna, a dopiero potem znaki drogowe. Przepisy ruchu drogowego ustalają zasady, według których odbywa się poruszanie po drodze i decydują o pierwszeństwie różnych uczestników ruchu. W tym konkretnym przypadku, znak "ustąp pierwszeństwa" nie jest ważny, ponieważ nie ma go w hierarchii ważności przepisów ruchu drogowego.

Znak "ustąp pierwszeństwa" nie ma zastosowania w tej sytuacji, ponieważ hierarchia ważności w przepisach ruchu drogowego ustala inne priorytety. Kierujący ruchem ma pierwszeństwo, a dopiero potem sygnalizacja świetlna i znaki drogowe. Przepisy ruchu drogowego określają zasady, według których poruszamy się po drogach i decydują o pierwszeństwie różnych uczestników ruchu. W konkretnym pytaniu, znak "ustąp pierwszeństwa" nie jest ważny, ponieważ nie należy do pierwszorzędnych źródeł ustalania pierwszeństwa.

  art. 5 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.)

  właściwe zachowanie się kierującego na skrzyżowaniu gwarantuje bezpieczeństwo jego uczestnikom

  o umiejętność zmiany kierunku jazdy na skrzyżowaniu

  Źródło pytania: art. 5 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.)

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid13080
  Treść pytaniaCzy w tej sytuacji znak "ustąp pierwszeństwa" ustawiony przed skrzyżowaniem ma zastosowanie?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź n
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:5-9.2021 bis.mp4
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy w tej sytuacji znak "ustąp pierwszeństwa" ustawiony przed skrzyżowaniem ma zastosowanie?

  Wersja angielska:

  Does the "give way" sign placed before the intersection apply in this situation?

  Wersja niemiecka:

  Findet in dieser Situation das Verkehrszeichen "Vorrang gewähren" vor der Kreuzung die Anwendung?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.