Kiedy masz obowiązek zmienić pas na prawy po zakończeniu manewru wyprzedzania?

Kiedy masz obowiązek zmienić pas na prawy po zakończeniu manewru wyprzedzania? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Po zakończeniu manewru wyprzedzania obowiązek zmiany pasa na prawy istnieje, gdy upewnimy się, że nie ma ryzyka "zajechania drogi" wyprzedzanemu pojazdowi.

Według przepisów drogowych, po zakończeniu manewru wyprzedzania, kierujący pojazdem ma obowiązek zmienić pas na prawy. Jednak przed dokonaniem tej zmiany, należy upewnić się, że nie ma ryzyka "zajechania drogi", czyli nie można naruszyć bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego pojazdu. Bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu nie może być mniejszy niż 1 metr, z wyjątkiem wyprzedzania rowerów, wózków rowerowych, motorowerów, motocykli, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch lub kolumny pieszych, gdzie odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 metr.

Po zakończeniu manewru wyprzedzania kierowcy mają obowiązek zmienić pas na prawy, pod warunkiem upewnienia się, że nie naruszają bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego pojazdu. Bezpieczny odstęp wynosi przynajmniej 1 metr, z wyjątkiem niektórych pojazdów i pieszych.

  temat 5 materiału nauczania 2.2.2. załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2012 r., poz. 1019 ze zm.)

   1. temat5materiałunauczania222załącznikanr1dorozporządzeniaministratransportubudownictwaigospodarkimorskiejzdnia13lipca2012rwsprawieszkoleniaosóbubiegającychsięouprawnieniadokierowaniapojazdamiinstruktorówiwykładowcówdzuz2012rpoz1019

  Odstępy i hamowanie pojazdu

  Źródło pytania: temat 5 materiału nauczania 2.2.2. załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2012 r., poz. 1019 ze zm.)

  Podstawa prawna: temat5materiałunauczania222załącznikanr1dorozporządzeniaministratransportubudownictwaigospodarkimorskiejzdnia13lipca2012rwsprawieszkoleniaosóbubiegającychsięouprawnieniadokierowaniapojazdamiinstruktorówiwykładowcówdzuz2012rpoz1019

  Twoje postępy w nauce:

  Wkrótce tutaj pojawią się Twoje postępy w nauce.

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10055
  Treść pytaniaKiedy masz obowiązek zmienić pas na prawy po zakończeniu manewru wyprzedzania?
  Odpowiedź A:Gdy widzę tył pojazdu wyprzedzanego w prawym lusterku wstecznym.
  Odpowiedź B: Gdy wyprzedzany pojazd jest 100 metrów za mną.
  Odpowiedź C:Gdy upewnię się, że nie ma ryzyka "zajechania drogi" wyprzedzanemu pojazdowi.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź c
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:Slajd_001569_45_1024x576.png
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Kiedy masz obowiązek zmienić pas na prawy po zakończeniu manewru wyprzedzania?

  Wersja angielska:

  When are you obliged to change to the right lane after an overtaking monoeuvre?

  Wersja niemiecka:

  Wann soll man auf die rechte Spur mach dem Überholmanöver wechseln?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.