Po spełnieniu, którego z wymienionych warunków można przewozić samochodem osobowym, poza fotelikiem bezpieczeństwa lub innym urządzeniem przytrzymującym, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu?

Po spełnieniu, którego z wymienionych warunków można przewozić samochodem osobowym, poza fotelikiem bezpieczeństwa lub innym urządzeniem przytrzymującym, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Po spełnieniu warunku posiadania zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniu do przewożenia w foteliku lub innym urządzeniu, można przewozić dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu.

Według przepisów prawnych, w pojeździe kategorii M1, N1, N2 i N3, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym, które jest odpowiednie zarówno pod względem masy i wzrostu dziecka, jak i spełnia wymogi techniczne. Jednak istnieje wyjątek od tej zasady, który dotyczy przypadków, gdy dziecko posiada zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do przewożenia w takim urządzeniu. W takiej sytuacji można przewozić dziecko w samochodzie osobowym poza fotelikiem lub innym urządzeniem przytrzymującym.

Według przepisów drogowych, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym w samochodzie osobowym. Jednakże istnieje wyjątek od tej zasady, który dotyczy przypadków, gdy dziecko posiada zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do przewożenia w takim urządzeniu. W takiej sytuacji można przewozić dziecko poza fotelikiem lub innym urządzeniem przytrzymującym.

  Ustawa PRD Dz.U.z 2020 roku poz.110 z póżń. zm. art.39. ust.4 pkt.4

  Właściwy sposób przewozu dziecka gwarantuje bezpieczeństwo

  Źródło pytania: Ustawa PRD Dz.U.z 2020 roku poz.110 z póżń. zm. art.39. ust.4 pkt.4

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid13382
  Treść pytaniaPo spełnieniu, którego z wymienionych warunków można przewozić samochodem osobowym, poza fotelikiem bezpieczeństwa lub innym urządzeniem przytrzymującym, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu?
  Odpowiedź A:Prędkość pojazdu nie przekroczy 40 km/h.
  Odpowiedź B: Dziecko posiada zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do przewożenia w foteliku lub innym urządzeniu.
  Odpowiedź C:Pojazd posiada dodatkowe oznakowanie, które wskazuje, że jest nim przewożone dziecko.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź b
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Po spełnieniu, którego z wymienionych warunków można przewozić samochodem osobowym, poza fotelikiem bezpieczeństwa lub innym urządzeniem przytrzymującym, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu?

  Wersja angielska:

  Which of the following conditions besides a safety seat or other restraint system must be met for a child less than 150 cm tall to be transported in a passenger car?

  Wersja niemiecka:

  Nach Erfüllung von welchen Bedingungen darf man mit einem PkW außerhalb des Kindersitzes bzw. eines anderen Festhaltegeräts ein Kind unterhalb von 150 cm Körpergröße transportieren?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.