Na czym powinna polegać prawidłowa technika jazdy w tej sytuacji drogowej?

Na czym powinna polegać prawidłowa technika jazdy w tej sytuacji drogowej? 2 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Prawidłowa technika jazdy w tej sytuacji drogowej polega na dobraniu odpowiedniej prędkości jazdy.

W tej sytuacji drogowej, gdzie nawierzchnia jest pokryta śniegiem, prawidłową techniką jazdy będzie dobranie odpowiedniej prędkości. Nawierzchnia pokryta śniegiem wpływa na wydłużenie drogi hamowania, dlatego ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zbyt duża prędkość może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem i powstania niebezpiecznej sytuacji. Dobra technika jazdy w tej sytuacji to również utrzymanie większych odległości między pojazdami, ostrożne manewrowanie i unikanie gwałtownych hamowań czy przyspieszeń.

Prawidłowa technika jazdy w tej sytuacji drogowej polega na dobraniu odpowiedniej prędkości. W przypadku drogi pokrytej śniegiem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków, ponieważ może to wpłynąć na wydłużenie drogi hamowania. Dobra technika jazdy obejmuje także utrzymanie większych odległości między pojazdami, ostrożne manewrowanie i unikanie gwałtownych ruchów.

  Art. 19. [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami]

  1. (art19ust1) Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

  2. (art19ust2) Kierujący pojazdem jest obowiązany:

  1) (art19ust2pkt1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;

  2) (art19ust2pkt2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

  3) (art19ust2pkt3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

  3. (art19ust3) Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.

  4. (art19ust4) Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej 500 m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż:

  1) (art19ust4pkt1) 50 m - jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobusem;

  2) (art19ust4pkt2) 80 m - jeżeli kieruje zespołem pojazdów lub pojazdem niewymienionym w pkt 1.

  5. (art19ust5) Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć lub zwiększyć za pomocą znaków drogowych dopuszczalny odstęp, o którym mowa w ust. 4, w zależności od obowiązującej w tunelu dopuszczalnej prędkości.

art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.).

  1. ustawa108 art19 art19ust1

Technika kierowania pojazdem

Źródło pytania: art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.).

Podstawa prawna: art19ust1[108]|

Twoje postępy w nauce:

Wkrótce tutaj pojawią się Twoje postępy w nauce.

Kategorie pytań

To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

Te kategorie to: B,

Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
Id w bazie danych ministerstwa transportuid10078
Treść pytaniaNa czym powinna polegać prawidłowa technika jazdy w tej sytuacji drogowej?
Odpowiedź A:Na dobraniu odpowiedniej prędkości jazdy.
Odpowiedź B: Na zajmowaniu środka jezdni.
Odpowiedź C:Na jeździe z możliwie najniższym biegiem.
Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź a
Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:Slajd_003893_67_1024x576.png
Wartość punktowa:2

Pytania testowe.

Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

Już niedługo dodam.

Kolejne pytanie:

Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

Wersja polska:

Na czym powinna polegać prawidłowa technika jazdy w tej sytuacji drogowej?

Wersja angielska:

What should the proper driving technique involve in this road situation?

Wersja niemiecka:

Wie soll die richtige Fahrtechnik in dieser Situation aussehen?

Podobne pytania testowe:

Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Strona główna:

Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

Kursy i materiały do nauki:

Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

Testy na prawo jazdy praktyczne:

Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

Forum dyskusyjne:

Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

Aktualności i zmiany prawne:

Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

Kontakt i wsparcie:

Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.