W jaki sposób oświetlają drogę przed samochodem osobowym światła mijania?

W jaki sposób oświetlają drogę przed samochodem osobowym światła mijania? 1 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Światła mijania oświetlają drogę przed samochodem osobowym asymetrycznie, skierowując strumień światła bardziej ku poboczu drogi.

Światła mijania w samochodzie osobowym są skierowane asymetrycznie, w stronę pobocza drogi. Dzięki temu zapobiega się oślepieniu kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Dodatkowo, asymetryczne oświetlenie zapewnia lepszą widoczność znaków drogowych, pieszych i innych przeszkód na drodze.

Światła mijania w samochodzie osobowym są skierowane asymetrycznie, w stronę pobocza drogi, aby zapobiegać oślepieniu kierowców i zapewnić lepszą widoczność znaków drogowych i innych przeszkód.

  § 2 załącznika nr 6 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 ze zm.)

   1. art2załącznikanr6dorozporządzeniaministrainfrastrukturyzdnia31grudnia2002rwsprawiewarunkówtechnicznychzakresuichniezbędnegowyposażeniadzuz2003rnr32poz262

  Aspekty mechaniczne związane z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze

  Źródło pytania: § 2 załącznika nr 6 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 ze zm.)

  Podstawa prawna: art2załącznikanr6dorozporządzeniaministrainfrastrukturyzdnia31grudnia2002rwsprawiewarunkówtechnicznychzakresuichniezbędnegowyposażeniadzuz2003rnr32poz262

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10103
  Treść pytaniaW jaki sposób oświetlają drogę przed samochodem osobowym światła mijania?
  Odpowiedź A:Prostopadle.
  Odpowiedź B: Symetrycznie.
  Odpowiedź C:Asymetrycznie.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź c
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:Slajd426_cen_1024x576.png
  Wartość punktowa:1

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  W jaki sposób oświetlają drogę przed samochodem osobowym światła mijania?

  Wersja angielska:

  How do the dipped headlights illuminate the road in front of a passengers car?

  Wersja niemiecka:

  Auf welche Weise beleuchtet das Abblendlicht die Straße vor dem PkW?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.