Czy w przedstawionej sytuacji dozwolona jest dalsza jazda przez skrzyżowanie, jeżeli nastąpi zatrzymanie pojazdu przed sygnalizacją?

Czy w przedstawionej sytuacji dozwolona jest dalsza jazda przez skrzyżowanie, jeżeli nastąpi zatrzymanie pojazdu przed sygnalizacją? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Dalsza jazda przez skrzyżowanie nie jest dozwolona, nawet jeżeli nastąpi zatrzymanie pojazdu przed sygnalizacją.

Jeżeli przed skrzyżowaniem znajduje się sygnalizacja świetlna, to choćby kierowca zatrzymał się przed nią, nadal nie może kontynuować jazdy przez skrzyżowanie. Sygnał zielony zezwala jedynie na wjazd za sygnalizator, ale jeśli ruch pojazdu utrudniłby opuszczenie jezdni pieszym lub rowerzystom, ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego. Znak P-14 wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym.

Dalsza jazda przez skrzyżowanie jest niedozwolona, nawet jeśli kierowca zatrzyma się przed sygnalizacją świetlną. Sygnał zielony nie zezwala na wjazd za sygnalizator, jeśli ruch pojazdu utrudniłby opuszczenie jezdni przez pieszych lub rowerzystów. Znak P-14 wskazuje miejsce zatrzymania przed skrzyżowaniem lub sygnalizacją świetlną.

  Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych

  Skrzyżowania z sygnalizacją świetlną

  Źródło pytania: Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10774
  Treść pytaniaCzy w przedstawionej sytuacji dozwolona jest dalsza jazda przez skrzyżowanie, jeżeli nastąpi zatrzymanie pojazdu przed sygnalizacją?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź n
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:AKADEMIA_6.png
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy w przedstawionej sytuacji dozwolona jest dalsza jazda przez skrzyżowanie, jeżeli nastąpi zatrzymanie pojazdu przed sygnalizacją?

  Wersja angielska:

  In the present situation, are you allowed to go further through the intersection, if you stop before the traffic lights?

  Wersja niemiecka:

  Dürfen Sie in dieser Situation weiterhin geradeaus fahren, soweit das Fahrzeug vor der Ampel angehalten wird?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.