Czy w tej sytuacji wolno Ci wyprzedzić rowerzystę? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Poprawna odpowiedź brzmi "nie", ponieważ w tej sytuacji nie mam odpowiedniej widoczności i dostatecznego miejsca do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany upewnić się, czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do wyprzedzania, co oznacza, że nie wolno mi wyprzedzać rowerzysty w tej sytuacji.

W tej sytuacji nie możesz wyprzedzić rowerzysty, ponieważ obowiązuje Cię odpowiedzialność za upewnienie się, czy masz odpowiednią widoczność i miejsce do wyprzedzania oraz czy nie rozpoczął go inny kierujący.

Zgodnie z przepisami prawa drogowego, kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu. Ponadto, musi sprawdzić, czy kierujący jadący za nim nie rozpoczął wyprzedzania oraz czy kierujący jadący przed nim na tym samym pasie ruchu nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu. W przypadku, gdy którykolwiek z tych warunków nie jest spełniony, nie wolno dokonać manewru wyprzedzania. W opisywanym pytaniu, prawidłowa odpowiedź brzmi "nie", ponieważ nie możemy wyprzedzić rowerzysty, gdyż brakuje nam odpowiedniej widoczności i miejsca do tego manewru.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, przed dokonaniem wyprzedzania kierujący pojazdem musi się upewnić, czy ma wystarczającą widoczność i miejsce, a także czy żaden inny kierowca nie rozpoczął tego manewru. Jeśli jadący przed nim na tym samym pasie ruchu zasygnalizował wyprzedzanie lub zmianę pasa, nie wolno go wyprzedzać. W opisanym pytaniu nie wolno nam wyprzedzić rowerzysty ze względu na powyższe przyczyny.

  art. 24. ust. 1 pkt.1 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r PoRD t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 450, z późn. zm.

  Brak wiedzy dotyczącej manewru wyprzedzania może skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia uczestnika ruchu drogowego

  O wiedzę dotyczącą prawidłowych zachowań kierującego podczas wyprzedzania

  Źródło pytania: art. 24. ust. 1 pkt.1 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r PoRD t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 450, z późn. zm.

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid13149
  Treść pytaniaCzy w tej sytuacji wolno Ci wyprzedzić rowerzystę?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź n
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:GM_W12_(460)N.mp4
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy w tej sytuacji wolno Ci wyprzedzić rowerzystę?

  Wersja angielska:

  Are you allowed to overtake the cyclist in this situation?

  Wersja niemiecka:

  Dürfen Sie in dieser Situation den Radfahrer überholen?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.