Czy w tej sytuacji, nie widząc innych uczestników ruchu drogowego, jesteś zwolniony z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Odpowiedź nie, ponieważ zgodnie z art. 25 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Choć w tej sytuacji nie widzimy innych uczestników ruchu drogowego, nadal obowiązuje nas obowiązek zachowania szczególnej ostrożności.

Nie, nie jesteś zwolniony z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności, nawet jeśli nie widzisz innych uczestników ruchu drogowego.

Niezależnie od tego, czy widzisz innych uczestników ruchu drogowego czy nie, zawsze musisz zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza zbliżając się do skrzyżowania. Według przepisów, jesteś obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony i innym pojazdom, które skręcają w lewo lub jadą prosto z przeciwnego kierunku. To znaczy, że obowiązek zachowania ostrożności nie zależy od widoczności innych uczestników ruchu drogowego.

Nie, nie jesteś zwolniony z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na drodze, nawet jeśli nie widzisz innych uczestników ruchu drogowego. Według przepisów, zawsze musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony i innym pojazdom, które skręcają w lewo lub jadą prosto z przeciwnego kierunku. To niezależne od widoczności innych pojazdów.

  Art. 25 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.)

  umiejętność zachowania się na skrzyżowaniu gwarantuje bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu

  o umiejętność bezpiecznego przejeżdżania przez skrzyżowanie

  Źródło pytania: Art. 25 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.)

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid13074
  Treść pytaniaCzy w tej sytuacji, nie widząc innych uczestników ruchu drogowego, jesteś zwolniony z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź n
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:5-9.2021.mp4
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy w tej sytuacji, nie widząc innych uczestników ruchu drogowego, jesteś zwolniony z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności?

  Wersja angielska:

  In this situation, if you do not see other road users, are you absolved of the obligation to exercise extra caution?

  Wersja niemiecka:

  Können Sie in dieser Situation, wenn Sie keine anderen Verkehrsteilnehmer sehen, von besonderer Vorsicht absehen?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.