Czy zbliżając się do miejsca oznaczonego tym znakiem masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?

Czy zbliżając się do miejsca oznaczonego tym znakiem masz obowiązek zachować szczególną ostrożność? 1 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Kierowca zbliżając się do miejsca oznaczonego tym znakiem ma obowiązek zachować szczególną ostrożność.

Znakiem D-6b oznaczone jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Kierujący pojazdem zbliżający się do takiego miejsca musi zmniejszyć prędkość, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się na przejściu lub rowerzystów wjeżdżających na przejście. Tabliczka T-27 pod tym znakiem wskazuje, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Według przepisów prawa drogowego, kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Znakiem D-6b oznaczono przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów, do którego kierowcy muszą zbliżając się zachować szczególną ostrożność. Kierowca jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby uniknąć zagrożenia dla pieszych i rowerzystów na tym przejściu. Tabliczka T-27 umieszczona pod znakiem wskazuje, że przejście dla pieszych jest często używane przez dzieci. Przepisy drogowe nakazują, aby kierowcy zawsze ustępować pierwszeństwa pieszym na przejściach.

  art. 26 ust. 1, art. 2 pkt 11, 12 i 22 ustawy Prawo ruchu drogowym (Dz. U. z 2012r. poz. 1137, z późn. zm.) oraz § 47 ust. 3, § 88 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. w sprawie znaków i sygnałów (Dz. U. nr 170, poz. 1393, z późn. zm.).

  Kształcenie umiejętności bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

  Tak, ponieważ w przedstawionej sytuacji zbliżasz się do przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów i dlatego należy zachować szczególną ostrożność. 

   1. art26ust1art2pkt1112i22ustawypraworuchudrogowymdzuz2012rpoz1137art47ust3art88rozporządzeniaministrówinfrastrukturysprawwewnętrznychiadministracjizdnia31lipca2002rwsprawieznakówisygnałówdzunr170poz1393

  Zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej

  Źródło pytania: art. 26 ust. 1, art. 2 pkt 11, 12 i 22 ustawy Prawo ruchu drogowym (Dz. U. z 2012r. poz. 1137, z późn. zm.) oraz § 47 ust. 3, § 88 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. w sprawie znaków i sygnałów (Dz. U. nr 170, poz. 1393, z późn. zm.).

  Podstawa prawna: art26ust1art2pkt1112i22ustawypraworuchudrogowymdzuz2012rpoz1137art47ust3art88rozporządzeniaministrówinfrastrukturysprawwewnętrznychiadministracjizdnia31lipca2002rwsprawieznakówisygnałówdzunr170poz1393

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid6027
  Treść pytaniaCzy zbliżając się do miejsca oznaczonego tym znakiem masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź t
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:1A1305.png
  Wartość punktowa:1

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy zbliżając się do miejsca oznaczonego tym znakiem masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?

  Wersja angielska:

  When you approach a place marked with this sign, are you obliged to exercise special caution?

  Wersja niemiecka:

  Sind Sie verpflichtet besonders vorsichtig zu sein, wenn Sie sich einer mit diesem Verkehrszeichen gekennzeichneten Stelle nähern?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.