Czy w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni kierujący pojazdem nr 3 ma obowiązek umożliwić kierującemu pojazdem nr 2 zmianę pasa ruchu?

Czy w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni kierujący pojazdem nr 3 ma obowiązek umożliwić kierującemu pojazdem nr 2 zmianę pasa ruchu? 2 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Kierujący pojazdem nr 3 ma obowiązek umożliwić kierującemu pojazdem nr 2 zmianę pasa ruchu w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni.

Zgodnie z przepisami, jeśli na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy występuje przeszkoda lub pas ruchu zanika, kierujący pojazdem na sąsiednim pasie ruchu jest zobowiązany umożliwić zmianę pasa ruchu pojazdowi znajdującemu się na tym pasie. Oznacza to, że kierujący pojazdem nr 3 ma obowiązek umożliwić kierującemu pojazdem nr 2 zmianę pasa ruchu w takiej sytuacji.

Pojazd nr 3 musi umożliwić zmianę pasa ruchu kierującemu pojazdem nr 2 w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni. Przepisy drogowe nakazują, że jeśli na jezdni z kilkoma pasami ruchu występuje przeszkoda lub pas ruchu zanika, kierujący pojazdem na sąsiednim pasie ruchu musi ustąpić miejsca pojazdowi na innym pasie, aby ten mógł zmienić pas ruchu. Takie zachowanie ma na celu zapewnienie płynności ruchu i uniknięcie potencjalnych zagrożeń na drodze.

  Art. 22. Ust.4a Ustawy z dnia 20.06.1997 Prawo o ruchu drogowym t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 110.

  Brak umiejętności „ jazdy na suwak „ może utrudnić ruch, wzbudzić agresje, spowodować zagrożenie

  O wiedzę dotyczącą umiejętności „ jazdy na suwak”

  Źródło pytania: Art. 22. Ust.4a Ustawy z dnia 20.06.1997 Prawo o ruchu drogowym t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 110.

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10705
  Treść pytaniaCzy w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni kierujący pojazdem nr 3 ma obowiązek umożliwić kierującemu pojazdem nr 2 zmianę pasa ruchu?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź t
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:W11 suwak z 002n.png
  Wartość punktowa:2

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Czy w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni kierujący pojazdem nr 3 ma obowiązek umożliwić kierującemu pojazdem nr 2 zmianę pasa ruchu?

  Wersja angielska:

  In conditions of a significant reduction in speed on the roadway, is the driver of vehicle 3 required to allow the driver of vehicle 2 to change lanes?

  Wersja niemiecka:

  Soll bei besonders niedriger Geschwindigkeit das Fahrzeug Nr. 3 dem Fahrzeug Nr. 2 einen Spurwechsel ermöglichen?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.