Kierujesz samochodem osobowym z przymocowanymi rowerami na dachu o łącznej wysokości 2,6 metra. Czy możesz bezpiecznie dla ładunku kontynuować jazdę na wprost? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Poprawna odpowiedź brzmi nie, ponieważ w tej sytuacji naruszasz przepisy ruchu drogowego. Znak B-16 informuje o zakazie wjazdu pojazdów o wysokości ponad określoną wartość, która jest podana na znaku. W przypadku, gdy łączna wysokość samochodu z rowerami na dachu wynosi 2,6 metra, przekraczasz tę wartość i nie możesz kontynuować jazdy na wprost. Naruszenie tego zakazu może spowodować uszkodzenie lub utratę ładunku, a także stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego ważne jest przestrzeganie przepisów, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze.

Nie, nie możesz kontynuować jazdy na wprost, ponieważ wysokość samochodu z przymocowanymi rowerami przekracza dopuszczalną wysokość.

Na podstawie informacji podanych w pytaniu, samochód osobowy z przymocowanymi rowerami na dachu ma łączną wysokość 2,6 metra. Jednakże, nie jest bezpieczne kontynuować jazdę na wprost, ponieważ istnieje zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad określony limit. Znak B-16 oznacza taki zakaz i dotyczy pojazdów, których wysokość (również z ładunkiem) przekracza wartość podaną na znaku. W tym przypadku, prawidłowa odpowiedź na pytanie jest "nie".

Jeśli kierujesz samochodem osobowym z przymocowanymi rowerami na dachu o łącznej wysokości 2,6 metra, nie możesz bezpiecznie kontynuować jazdy na wprost. Wynika to z zakazu wjazdu pojazdów o wysokości ponad określony limit, oznaczonego znakiem B-16. Zakaz ten dotyczy pojazdów, których wysokość (również z ładunkiem) przekracza wartość podaną na znaku. Prawidłowa odpowiedź na pytanie z testu na prawo jazdy jest "nie".

  Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 170 poz. 1393 z późn.zm)

  20

  Znaki zakazu, nakazu.

  Źródło pytania: Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 170 poz. 1393 z późn.zm)

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid10352
  Treść pytaniaKierujesz samochodem osobowym z przymocowanymi rowerami na dachu o łącznej wysokości 2,6 metra. Czy możesz bezpiecznie dla ładunku kontynuować jazdę na wprost?
  Odpowiedź typu:TAK/NIE
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź n
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:1643ztV_2.mp4
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Kierujesz samochodem osobowym z przymocowanymi rowerami na dachu o łącznej wysokości 2,6 metra. Czy możesz bezpiecznie dla ładunku kontynuować jazdę na wprost?

  Wersja angielska:

  You are driving a passenger car with bikes attached to the roof of a total height of 2.6 meters. Can you continue driving straight ahead safely with the load?

  Wersja niemiecka:

  Sie führen einen PkW mit Fahrrädern auf dem Dach mit einer Gesamthöhe von 2,6 m. Dürfen Sie sicher für die Ladung geradeaus fahren?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.