Na jakiej drodze obowiązuje kierującego zachowanie ściśle określonego minimalnego odstępu od pojazdu poprzedzającego?

Na jakiej drodze obowiązuje kierującego zachowanie ściśle określonego minimalnego odstępu od pojazdu poprzedzającego? 3 pkt.

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Kierowca musi zachować minimalny odstęp od pojazdu poprzedzającego na drodze ekspresowej.

Zgodnie z przepisami prawa drogowego, kierujący pojazdem na drodze ekspresowej jest obowiązany zachować minimalny odstęp od pojazdu poprzedzającego na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten powinien wynosić nie mniej niż połowa prędkości pojazdu, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Oznacza to, że im szybciej porusza się pojazd, tym większy odstęp powinien być zachowany. Zasada ta nie dotyczy sytuacji podczas manewru wyprzedzania. Odpowiedź b, dotycząca drogi dwujezdniowej, jest nieprawidłowa, ponieważ minimalny odstęp od pojazdu poprzedzającego nie jest tam ściśle określony. Odpowiedź c, dotycząca drogi jednojezdniowej poza obszarem zabudowanym, także jest nieprawidłowa.

Zgodnie z przepisami prawa drogowego, kierujący na drodze ekspresowej musi zachować określony minimalny odstęp od pojazdu poprzedzającego. Odstęp ten zależy od prędkości pojazdu i nie może być mniejszy niż połowa prędkości wyrażonej w kilometrach na godzinę. Manewr wyprzedzania jest wyłączony z tego obowiązku. Odpowiedź b i c są nieprawidłowe. Przestrzeganie odstępu jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

  Art. 19 ust 3.a Ustawy z dnia. 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 450)

  Kształcenie umiejętności bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

  O minimalne odstępy od pojazdu poprzedzającego

  Źródło pytania: Art. 19 ust 3.a Ustawy z dnia. 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 450)

  Twoje postępy w nauce:

  Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

  Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

  Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

  Kategorie pytań

  To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

  Te kategorie to: B,

  Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

  Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

  Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
  Id w bazie danych ministerstwa transportuid13052
  Treść pytaniaNa jakiej drodze obowiązuje kierującego zachowanie ściśle określonego minimalnego odstępu od pojazdu poprzedzającego?
  Odpowiedź A:Na drodze ekspresowej.
  Odpowiedź B: Na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu.
  Odpowiedź C:Na drodze jednojezdniowej poza obszarem zabudowanym.
  Prawidłowa odpowiedźOdpowiedź a
  Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie:B
  Nazwa pliku z obrazkiem / filmem:
  Wartość punktowa:3

  Pytania testowe.

  Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

  Dodatkowe wyjaśnienie (SEO):

  Już niedługo dodam.

  Kolejne pytanie:

  Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

  Komentarze kursantów:

  Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

  Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

  Wersja polska:

  Na jakiej drodze obowiązuje kierującego zachowanie ściśle określonego minimalnego odstępu od pojazdu poprzedzającego?

  Wersja angielska:

  On which road does the driver have to keep a strict minimum distance from the preceding vehicle?

  Wersja niemiecka:

  Auf welcher Straße ist der Fahrer verpflichtet, einen strikt bestimmten Mindestabstand zum vorausfahrenden Fahrzeug einzuhalten?

  Podobne pytania testowe:

  Darmowe testy na prawo jazdy 2024 wszystkich kategorii!

  Strona internetowa poznaj-testy.pl to doskonałe źródło informacji i zasobów dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024. Ta profesjonalna i przyjazna dla użytkownika strona oferuje wiele przydatnych funkcji i treści, które pomogą przyszłym kierowcom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Strona główna:

  Na stronie głównej użytkownicy witają przystępny układ graficzny, który od razu przyciąga uwagę. Można tu znaleźć aktualne informacje dotyczące egzaminu na prawo jazdy w2024 roku oraz informacje o dostępnych kategoriach prawo jazdy.

  Kursy i materiały do nauki:

  Strona zawiera kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. Są one dostępne zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Kursy obejmują wszystkie niezbędne tematy, w tym przepisy drogowe, znaki drogowe, pierwsza pomoc i wiele innych. Istnieje również możliwość pobierania materiałów edukacyjnych w formie plików PDF.

  Testy na prawo jazdy praktyczne:

  Portal umożliwia użytkownikom rozwiązywanie testów praktycznych, które są identyczne z tymi, jakie pojawiają się na prawdziwym egzaminie na prawo jazdy. Po zakończeniu testu użytkownik otrzymuje wynik i dokładne wyjaśnienia, które pomagają zrozumieć błędy i poprawić swoją wiedzę.

  Forum dyskusyjne:

  Strona oferuje również forum, na którym użytkownicy mogą wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania i udzielać sobie nawzajem wsparcia. To doskonałe miejsce do rozwiązywania wątpliwości i dzielenia się wiedzą.

  Aktualności i zmiany prawne:

  Na stronie regularnie publikowane są aktualności związane z prawem jazdy, zmianami w przepisach oraz ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu. Dzięki temu użytkownicy zawsze są na bieżąco.

  Kontakt i wsparcie:

  Na stronie dostępne są również dane kontaktowe do obsługi klienta oraz sekcja FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  poznaj-testy.pl 2024 to w pełni funkcjonalne i interaktywne źródło informacji i zasobów, które pomaga przyszłym kierowcom przygotować się do egzaminu na prawo jazdy w roku 2024 w sposób efektywny i pewny siebie. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i bogatej treści, strona ta zyskała zaufanie wielu użytkowników i stała się niezastąpionym narzędziem w procesie zdobywania prawa jazdy.